Wylot Ks. Abp. H. Hosera SAC do Medjugorie (relacja video, nagranie homilii, galeria foto)
4 lipca 2018 roku

4 lipca 2018 roku przed wylotem do Medjugorie z misją specjalnego wysłannika Ojca Świętego abp Henryk Hoser SAC przewodniczył uroczystej mszy św. w kaplicy Lotniska im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu w czasie której pożegnał się z najbliższymi współpracownikami. Wraz z nim liturgię koncelebrował bp Marek Solarczyk oraz Krajowy kapelan Służby Zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski.

- Z jednej strony dobro, z drugiej strony zło. Te dwie rzeczywistości są w opozycji jedna do drugiej i te dwie rzeczywistości starają się o wcielenie. Znajdujemy się ciągle między tymi dwoma biegunami. Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli. Zło preferencyjnie atakuje życie. Miejcie w nienawiści zło, a miłujcie dobro. To jest ta polaryzacja, ciągle skonfrontowanie się z jednymi i drugimi - mówił abp Henryk Hoser w homilii podczas Mszy Świętej w kaplicy na Lotnisku Chopina.

- Te ostatnie wydarzenia, napisy na budynkach kościelnych są przejawem tej konfrontacji dobra ze złem. To się w tej chwili niesłychanie nasiliło ze względu na próby doprowadzenia społeczeństwa do wyższego poziomu moralnego i ochrony życia - podkreślał biskup senior diecezji warszawsko - praskiej

- Widzimy jak mobilizują się siły zła, żeby wszystkiemu przeszkodzić. Niemniej będę skonfrontowany z tymi siłami w Medjugorie. Tam, gdzie jest miejsce charyzmatyczne masowych nawróceń, tłumnych spowiedzi, w tym obszarze też są działania diabelskie, które próbują wszystko zrobić, żeby to miejsce zniszczyć. Tam już penetrują mafie - zaznaczył

Dod. Marcin Tafejko 4.07.2018 o 18.23