VII Diecezjalny Zjazd Rodzinnych Kół Różańcowych (relacja video, nagranie homilii i konferencji)
23 czerwca 2018 roku, ul. Myśliborska 28

23 czerwca 2018 roku pod hasłem „Różaniec modlitwą wolności” odbył się VII Diecezjalny Zjazd Rodzinnych Kół Różańcowych. Członkowie Róż spotkali się w Ośrodku Duszpasterskim pod wezwaniem Matki Bożej Pompejańskiej na stołecznym Tarchominie. Centralnym punktem była uroczysta msza św. pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka.

- Prośmy o to, aby to dzieło trwało w nas. Prośmy o to, aby zaczynając od nas przynosiło takie owoce, które sprawią, że będziemy świadkami Boga, Jego życia i pomożemy innym, aby również i oni przyjęli łaskę, o którą my się staramy, aby również i oni byli osłonieni i ubrani w piękno Bożego błogosławieństwa - mówił bp Marek Solarczyk.

Przed Eucharystią miała miejsce konferencja brata Grzegorza Filipiuka Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Hasło tegorocznego zjazdu: Różaniec modlitwą wolności

Maryja czeka na każdego z nas. Jesteśmy Jej potrzebni do budowania Królestwa Bożego poprzez modlitwę różańcową.

Ona potrzebuje naszych otwartych serc, naszych dłoni, które są przedłużeniem Jej dłoni. To Ona każdego z nas zaprosiła po imieniu do modlitwy różańcowej, to Ona otworzyła nasze serca na tę modlitwę, to Ona każdego dnia modli się za nas i każdego dnia oręduje za nami u tronu swojego Syna Jezusa Chrystusa.

Niech nasze rodziny będą wielką armią różańcową, odpowiedzmy na Jej zaproszenie. Gdzie Maryja tam nadzieja!

W programie:

przywitanie pielgrzymów
różaniec
świadectwa
konferencja - br. Grzegorz Filipiuk OFMCap
Eucharystia pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka
agapa

Zgłoszenia pielgrzymów, grup zorganizowanych z parafii należy kierować do organizatorów pod numer telefonu: 795 102 081.

Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby i białej stuły.

Z kapłańskim pozdrowieniem

Moderator Diecezjalny „Żywego Różańca”
Ks. Roman Kot

Dod. Joanna Solak 12.06.2018 o 10.21, akt. 20.09.2018 o 16.20