Diecezja Warszawsko-Praska
Święcenia prezbiteratu - 2018 (relacja video, nagranie homilii)
2 czerwca 2018 roku, Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana

W sobotę ósmego tygodnia w okresie zwykłym, – 2 czerwca – Biskup Romuald Kamiński udzielił sakramentu święceń w stopniu prezbitera 8 diakonom naszego Seminarium Duchownego.

- Kiedy patrzymy na tych naszych młodych braci, to pytamy jak to się stało, że Oko Opatrzności Bożej wejrzało na nich? Pytamy o drogę powołania. Pójdź za Mną. Te słowa Chrystus wypowiada do każdego z nas i ciągle nam to mówi. To nie jest jednostkowe wezwanie. Przychodzi taki czas, że mówimy tak jak Maryja "niech mi się stanie według Twego Słowa". Ale wiedzmy, że na tym nie koniec. Odkrycie powołania jest jednoznaczne ze zrozumieniem istoty naszego życia - mówił bp Romuald Kamiński

Komunikat liturgiczny:
Święcenia prezbiteratu

Bazylika katedralna
Świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika
2 czerwca 2018 roku, godzina 10.00

W sobotę ósmego tygodnia w okresie zwykłym, – 2 czerwca – Biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbitera 8 diakonom naszego Seminarium Duchownego.

Razem z Księdzem Biskupem Mszę Świętą koncelebrować będą: Ksiądz Rektor i Ojciec duchowny oraz zgłoszeni do koncelebry wychowawcy i profesorowie naszego Seminarium (lista w Seminarium), a także Księża Proboszczowie kandydatów do święceń. Koncelebransi przychodzą do zakrystii biskupiej z własną albą i tam nakładają stułę oraz ornat katedralny, najpóźniej do godziny 9.45.

Pozostali prezbiterzy biorą udział w stroju chórowym (komża nałożona na sutannę), na który ubierają własną białą stułę, by móc uczestniczyć w obrzędzie nałożenia rąk na przyjmujących święcenia. Księża ci zajmują miejsca w nawie katedry, wskazane przez alumnów odpowiedzialnych za porządek.

Sakrament święceń mają przyjąć

  • Dk. Szymon Andrzej Berger – par. św. Izydora w Markach
  • Dk. Marcin Bodziak – par. Niepokalanego Poczęcia w Ostrowie Lubelskim (Diec. Siedlecka)
  • Dk. Paweł Marcin Jagła – par. św. Marii Magdaleny w Warszawie
  • Dk. Patryk Krzysztof Lendlewicz – par. MB Królowej Polski w Wołominie
  • Dk. Daniel Lubański – par. św. Jana Chrzciciela w Józefowie
  • Dk. Jan Łaski – par. MB Częstochowskiej w Wołominie
  • Dk. Jan Lucjan Roztocki - par. MB Częstochowskiej w Wołominie
  • Dk. Michał Sztreja – par. Najświętszego Ciala i Krwi Chrystusa w Legionowie
Dod. Joanna Solak 28.05.2018 o 13.40, akt. 4.06.2018 o 15.02