XI Święto Dziękczynienia: Dziękujemy za Niepodległość
3 czerwca 2018 roku

XI Święto Dziękczynienia
DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ

Uroczystości XI Święta Dziękczynienia odbędą się – jak każe tradycja – w pierwszą niedzielę czerwca, która w tym roku wypada 3. dnia tego miesiąca Przypomnijmy, że termin ten nawiązuje do pielgrzymek Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny, które zawsze rozpoczynały się w pierwszych dniach czerwca.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia będzie przebiegało pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Święto jest bowiem jedną z najważniejszych uroczystości, które odbywają się przez cały rok w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorowej niewoli.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski nadchodzące Święto Dziękczynienia ma charakter ogólnopolski i będzie obchodzone we wszystkich diecezjach i parafiach.

W Świątyni Opatrzności Bożej wezmą w nim udział najwyższe władze państwa – członkowie parlamentu i rządu z Prezydentem RP na czele. Honorowymi gośćmi tej uroczystości będą jednak Kombatanci, którzy walczyli o niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny.

Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w tym wielkim wydarzeniu, podczas którego przez cały dzień – a zwłaszcza podczas Eucharystii odprawianej pod przewodnictwem Prymasa Polski – będziemy dziękować Opatrzności Bożej za wolność naszej Ojczyzny.

Program XI Święta Dziękczynienia

rozpoczęcie pielgrzymki dziękczynnej z relikwiami św. Faustyny Kowalskiej z pl. Marszałka J. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej
Msza św. z dokonaniem uroczystego Aktu Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej do Świątyni Opatrzności Bożej
Uroczyste składanie Aktów Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej w Świątyni