Peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej - par. św. Benedykta, Warszawa-Wawer (relacja video, nagranie homilii)
6 maja 2018 roku

6 maja 2018 roku w parafii św. Benedykta na warszawskim Wawrze miała miejsce peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił abp Henryk Hoser SAC, biskup senior diecezji warszawsko - praskiej.

Abp Henryk Hoser udzielił również sakramentu bierzmowania. Nawiązując do patrona parafii - św. Benedykta, który jest patronem Europy, przypomniał bierzmowanym, że to od nich zależeć będzie kształt naszego kontynentu

- Maryja przychodzi do nas jak do swoich, bo nie tylko chce być królową naszego kraju, ale również królową życia każdego z nas. Chce byśmy szli przez życie wraz z nią, bo ona prowadzi nas do Swojego Syna, wskazuje Syna jako referencje naszego życia i ona jednocześnie wprowadzi nas do nieba, naszego ostatecznego celu - mówił abp Henryk Hoser SAC.

Dod. Marcin Tafejko 8.05.2018 o 10.56, akt. 8.05.2018 o 10.58