Peregrynacja kopii obrazu MB Częstochowskiej - par. MB Królowej Polski w Warszawie Aninie (relacja video, fragment homilii)
5 maja 2018 roku

5 maja 2018 roku w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie Aninie miała miejsce peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko - praskiej.

- Nie słyszymy, co Bóg mówi do nas, bo mówi delikatnie. Nie słyszymy tego, jak sumienie powinno się w nas odezwać. Mówimy, że jest zagłuszone. Nie słyszymy też drugiego człowieka (...) Chcemy rozwiązywać wszystkie sprawy i problemy tylko swoimi siłami, a zapominamy, że nasza moc nie jest z nas, ale z Boga- mówił bp Romuald Kamiński

Dod. Marcin Tafejko 7.05.2018 o 15.22