VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę
1-2 czerwca 2018 roku

W terminie 1-2 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie wspólnot Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół, świat i Ojczyznę opiece Matki Bożej. Będzie to już szóste czuwanie żywych róż różańcowych przed wizerunkiem Królowej Polski.

Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Od kilku lat Stowarzyszenie Żywy Różaniec ma swój statut, zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski.

Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.

W roku wyjątkowej rocznicy
stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę
hasłem pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II
Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja.

Program pielgrzymki:

• 1 czerwca – piątek:
Apel Jasnogórski
czuwanie modlitewne
  • 2 czerwca – sobota:
program słowno-muzyczny (Szczyt Jasnogórski)
słowo moderatora krajowego Żywego Różańca
konferencja: Odnowa moralna narodu drogą do niepodległości – prof. Krzysztof Ożóg
spotkanie z Redakcją Różańca
spotkanie z Papieskimi Dziełami Misyjnymi
Różaniec – część światła
Msza Święta pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego

Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, Polski, swoich parafii, wspólnot, konkretnych ludzi, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa, często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca, nie tylko jest miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 1-2 czerwca 2018 roku.

W Diecezji Warszawsko-Praskiej
zgłoszenia grup, w terminie do 20 maja,
prosimy kierować do Redakcji Miesięcznika „Różaniec”:

• e-mailowo: rozaniec@loretanki.pl
  • telefonicznie: Redakcja, 22 612 93 64 w godz. 8.00 - 17.00