Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Zagościńcu (relacja video, nagranie homilii)
27 kwietnia 2018 roku

27 kwietnia w parafii św. ojca Pio w Zagościńcu miała miejsce Msza Św. z okazji nadania imienia Igacego Jana Paderewskiego, miejscowej Szkole Podstawowej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk.

- Modlimy się dzisiaj o to, aby młodzież, dzieci, pięknie, jak to Ewangelia mówi o Panu Jezusie "wzrastając u Boga i u ludzi rozwijała się i kształtowała, aby patron Ignacy Jan Paderewski był ciągle wielkim świadkiem i zachętą do tego, żeby rozwijać wszystkie talenty, nie cofać się przed wytrwałością i pracowitością i aby, nigdy nie zamykać się dla siebie i w sobie, ale potrafić dostrzec innych i z oddaniem z innymi troszczyć się o dobro wspólne - mówił bp Marek Solarczyk.

Dod. Marcin Tafejko 29.04.2018 o 5.12