XIII Marsz Świętości Życia (relacja video, pełne nagranie Mszy Św.)
15 kwietnia 2018

Po raz trzynasty ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia, organizowany przez Diecezję Warszawsko-Praską i Archidiecezję Warszawską. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi.

Wydarzenie to jest przypomnieniem o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Hasłem tegorocznego Marszu są słowa „Jestem za życiem! #adOPCJA”.

Marsz Świętości Życia poprzedzą Msze święte o godz. 11.00: w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Florianna Męczennika pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego oraz w Archikatedrze św. Jana pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Po Eucharystii przejdziemy na Plac Zamkowy, z którego o godz. 12.40 razem z wiernymi Archidiecezji Warszawskiej wyruszymy w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, pod którą o godz. 13.00 nastąpi zakończenie Marszu.

W ramach akcji ,,Pielucha dla malucha” pod katedrą warszawsko-praską od 10.30 będzie trwała zbiórka pampersów, mleka, artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce, prowadzonego przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Czcigodnych Księży Proboszczów prosimy o podanie zaproszenia na Marsz Świętości w ogłoszeniach parafialnych 8 kwietnia 2018.

Dod. Marcin Tafejko 5.04.2018 o 16.09, akt. 17.04.2018 o 13.06