Triduum Paschalne – posługa biskupów warszawsko-praskich (transmisje on-line)
29 marca–1 kwietnia 2018 roku

Triduum Paschalne – posługa biskupów warszawsko-praskich.
29 marca – 1 kwietnia 2018 roku

Wielki Czwartek, 29 marca 2018

• g. 10.00 - Msza Święta Krzyżma w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów do udziału w koncelebrowanej Mszy Świętej z poświęceniem Krzyżma w Wielki Czwartek. Podczas Eucharystii zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie. Prosimy o zabranie alby i stuły koloru białego. Księży prosimy o przygotowanie się do Mszy Świętej w zakrystii codziennej i zajęcia miejsc w ławkach nawy głównej po wcześniejszym ucałowaniu ołtarza.

Do zakrystii biskupiej zapraszamy Księży Jubilatów, którzy w tym roku przeżywają 25 i 50 lat kapłaństwa (święcenia: 1993 i 1968 rok) oraz Księży pracujących w Kurii i Księdza Rektora WSD.

Po Mszy Świętej będzie można odebrać oleje święte dla parafii według zasad praktykowanych w latach ubiegłych.

• g. 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem bp. Kazimierza Romaniuka. Obrzęd mandatum – bp Romuald Kamiński. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.

Wielki Piątek, 30 marca 2018

• g. 7.30 - Godzina Czytań i Jutrznia w Katedrze Warszawsko-Praskiej
  • g. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC
  • g. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.
  • g. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka

Wielka Sobota, 31 marca 2018

• g. 7.30 - Godzina Czytań i Jutrznia w Katedrze Warszawsko-Praskiej
  • g. 20.00 - Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.
  • g. 20.00 - Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 16 kwietnia 2017

• g. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Katedrze Warszawsko-Praskiej celebrowana przez ks. prał. Bogusława Kowalskiego.
  • g. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. Transmisja na żywo na stronie diecezjalnej.
  • g. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC.
  • g. 6.00 - Msza Święta z procesją rezurekcyjną w Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka.
Dod. Joanna Solak 20.03.2018 o 12.57, akt. 28.03.2018 o 10.00