Poszukujemy wolontariuszy na obóz letni
Organizowany przez fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w sierpniu Br.

Uczestnicy: ok.1000 osób
Trwają prace przygotowujące obóz stypendystów fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Mamy już zgodę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wspiera nasze działania. Przygotowujemy również szczegółowy program formacyjny, turystyczno-wypoczynkowy itp. Potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniej kadry – wolontariatu dorosłych – nauczycieli, wychowawców, którzy chcieliby uczestniczyć w obozie. Szukamy również pielęgniarek i kapelanów! Z całą pewnością winni posiadać odpowiednie uprawnienia np. kurs wychowawcy kolonijnego czy kierownika obozu, pielęgniarka musi być czynna zawodowo.

Obóz?
Trwać będzie od 13 – 25 sierpnia br. w Warszawie. Taki obóz organizujemy dopiero drugi raz. Nasze skromne doświadczenie podpowiada jednak, że warto i że trzeba. Chcemy pomóc młodym ludziom z ubogich rejonów Polski odważyć się myśleć o swojej przyszłości. Wspieramy ich przez cały rok poprzez comiesięczne stypendium, a podczas obozu oczekujemy, że podejmą rozmowę, nawiążą przyjaźnie, będą uczyć się miasta i jego tajemnic, a przede wszystkim poszerzać horyzont marzeń. Ważne na tej drodze stają się słowa "warto spróbować”, ważne jest spotkanie z innymi bowiem ośmiela. A świadectwo tych, którym się udało dodaje wiary w siebie. Są zdolni i chcą więcej, dlatego wychodzimy im naprzeciw. To ciężka praca i obecność przy dorastających młodych ludziach. Ale sensowna i potrzebna, dlatego szukam człowieka, trochę starszego brata czy siostry, nauczyciela, przewodnika, kogoś kto jest na tyle otwarty, by wesprzeć swoim doświadczeniem naszego stypendystę. By razem z nim przeżyć dwutygodniową przygodę, przejść drogi Warszawy, i tę najważniejszą do Boga i do człowieka.

Kogo szukamy?
- wychowawców
- kierowników
- pielęgniarek

Wymagania?
- ukończone 20 lat
- minimum średnie wykształcenie
- dobry stan zdrowia dysponujacy do pracy z młodzieżą
- ukończony kurs na wychowawcę (kierownika) kolonijnego lub dokument o zatrudnieniu jako nauczyciel (pielęgniarka)
- mile widziane doświadczenie w pracy z gimnazjalistami i licealistami
- dyspozycyjność na czas szkolenia i trwania obozu

Co zapewniamy?
- kurs przygotowujący do pracy na obozie
- materiały szkoleniowe i warsztatowe
- możliwość poznania Warszawy i jej kultury
- ubezpieczenie OC i NW
- zwrot kosztów podróży
- wyżywienie i nocleg podczas obozu
- zaświadczenie o współpracy z Fundacji (ewentualnie opinia o pracy na obozie)
- pracę z grupą ok.12 osób
- stworzenie zespołu pedagogicznego ośrodka podczas szkolenia, a więc już w czerwcu!
- twórczą i życzliwą atmosferę pracy
- kontakt ze wspaniałą młodzieżą

Jaki będzie ten obóz?
W cieniu 8 błogosławieństw... Drogi człowieka ku wolności i dojrzałości. Odpowiedzialni za siebie i za innych.
Nie zabraknie , modlitwy i śpiewu, pięknej liturgii, będzie noc czuwania, liczne spotkania z kulturą i historią stolicy, praca warsztatowa, zajęcia na Uniwersytecie. Zabawy, tańce, sport, konkursy, happeningi...

Kontakt i informacje
Wszelkie pytania odnośnie wolontariatu, programu obozu i szkolenia prosimy kierować do o. Tomasza Zamorskiego:
E-mail: tomasz.zamorski@dzielo.pl, tel. 022, 530 48 24 lub 28.

Zgłoszenie
- wypełnij formularz - dostępny na stronie internetowej: http://www.dzielo.pl/index.php?cid=155
- napisz list motywacyjny – Dlaczego chcesz być wychowawcą na obozie? Jakie jest Twoje doświadczenie pracy z młodzieżą?

Dokumenty prześlij pocztą na adres:
Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 6
z dopiskiem WAWA8b

bądź na adres e-mail: tomasz.zamorski@dzielo.pl

Dod. Ks. Wojciech Lipka 29.04.2004 o 14.44