Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abp. H. Hosera SAC w konkatedrze (nagranie homilii, galeria foto)
7 stycznia 2017 roku

W święto Chrztu Pańskiego ks. abp Henryk Hoser SAC przewodniczył uroczystej Mszy Św. w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku. W czasie liturgii parafia dziękowała byłemu ordynariuszowi za jego dziewięcioletnią posługę w diecezji, w tym w sposób szczególny za wyremontowanie i rekonsekrację świątyni będącej wotum narodu za „Cud nad Wisłą”.

- Epifania to objawienie się Boga, ukazanie się Boga w widoczny sposób. Jezus w osobie trzech króli przyjął przedstawicieli całej ludzkości. Ten Narodzony Król wszystkich ludów i narodów, przeznaczony dla wszystkich i posłanych do wszystkich. Taki był sens wczorajszej uroczystości - mówił Biskup Senior Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dod. Marcin Tafejko 8.01.2018 o 17.53, akt. 8.01.2018 o 17.55