Opłatkowe spotkanie dyrektorów szkół AD 2017 (galeria foto)

15 grudnia na przedświąteczne spotkanie z Bp. Romualdem Kamińskim przybyli Dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz placówek edukacyjnych z naszej diecezji.

Wszystkim dobrze znana polska kolęda Wśród nocnej ciszy... rozpoczęła świąteczne spotkanie. Ksiądz Piotr Pierzchała - dyrektor WNK przywitał wszystkich uczestników spotkania: przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz zaproszonych dyrektorów. Ksiądz Mariusz Czyżewski - wicedyrektor WNK odczytał fragment Łukaszowej Ewangelii o Narodzeniu Pańskim.

Spotkanie ubogaciła część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 312, im. Ewy Szelburg-Zarębiny na warszawskim Gocławiu. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele i rodzice w programie słowno-muzycznym wprowadzili uczestników w świąteczny klimat. Życzenia ks. Biskupowi w imieniu przybyłych gości złożyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 312 - Pani Ewa Adamska. Dziękując za możliwość spotkania, życzyła błogosławionych i pełnych pokoju świąt Narodzenia Pańskiego. Obecna na spotkaniu Pani Dyrektor Wydziału Kształceniu Ogólnego MKO, Krystyna Mucha odczytała świąteczne życzenia od Pani Kurator - Aurelii Michałowskiej.

Składając przybyłym dyrektorom życzenia, Ksiądz Biskup mówił o wielkiej miłości Boga do człowieka, która wyraziła się najpełniej przez przyjście na świat Syna Bożego. Komentując występ najmłodszych uczestników spotkania wyraził zachwyt nad tajemnicą przenikania się świata anielskiego i ludzkiego.

Nie zabrakło słów życzliwości oraz głębokich życzeń. Spotkanie stało się okazją nie tylko do osobistego złożenia życzeń Księdzu Biskupowi, ale również do przełamania się opłatkiem w dyrektorskim gronie. Jak zawsze na spotkaniu pojawił się święty Mikołaj, który poza wręczeniem upominków przyniósł zebranym wiele radości. Dopełnieniem spotkania była wspólna agapa przygotowana pod czujnym okiem siostry Cecylii Stusowicz USJK. Organizatorem spotkania był Wydział Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej.

Poniżej obszerna fotorelacja z obu spotkania.

Dod. Joanna Solak 18.12.2017 o 11.49, akt. 18.12.2017 o 19.05