Spotkanie opłatkowe pracowników służby zdrowia (relacja video)
14 grudnia 2017 roku

Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego w podziemiach katedry świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników służby zdrowia.

- Jezus leczył wszystkie słabości i choroby. Jest malutki, ale z punktu widzenia paradygmatu, który przynosi nam Chrystus, jest odwrócona relacja. On jest wielki, my mamy mu służyć. Tak jak Brat Albert służy temu dziecku, tak jak służył zawszonym, biednym ludziom, których znajdował na ulicach. W Bożym Narodzeniu szukamy bezpieczeństwa, wracamy do portu, z którego wypłynęliśmy, ale jednocześnie to święto wzajemnego zaufania. Musimy walczyć o wzajemne zaufanie, żeby nikogo nie otaczać kokonem manipulacji wokół niego, tego oczekują także chorzy, żebyśmy dostrzegli w nich nie numer leżący, czy stojący w kolejkach, ale żeby spojrzeć na niego i nazwać go po imieniu - mówił Ks. Abp Henryk Hoser SAC, Biskup Senior Diecezji Warszawsko-Praskiej.

- To spotkanie niech umocni w nas świadomość, że jesteśmy kimś wyjątkowym. Całe pochylenie się Boga nad stworzeniem koncentruje się nad człowiekiem. Jeśli Bóg tak o nas mniema, to musimy się zmobilizować, żeby wiedzieć, że jesteśmy kimś wyjątkowym - mówił Ks. Bp Romuald Kamiński, Biskup Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Dod. Marcin Tafejko 15.12.2017 o 9.54