diecezja.waw.pl/5384Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
25 lat Wydziału Katechetycznego DW-P (pełne nagranie homilii, odznaczenia Jubileuszowe)
10 czerwca 2017 r.

W Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku w sobotę 10 czerwca 2017 r. odbyła się Uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Bp. Marka Solarczyka, podsumowująca rok katechetyczny, będąca jednocześnie okazja do świętowania jubileuszu 25-lecia Wydziału Katechetycznego DW-P.

Biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej w homilii porównał posługę katechetów do posługi Św. Archanioła Rafała, który towarzyszył Tobiaszowi.

Na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej w katechizacji pracuje ponad osiemset pięćdziesiąt osób - około dwustu księży (w tym Ks. Bp Marek Solarczyk), setka sióstr zakonnych oraz pięćset pięćdziesięciu ludzi świeckich.

Z okazji obchodzonego Jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji Warszawsko-Praskiej odznaczono Medalem Jubileuszowym osoby i instytucje zasłużone w pracy katechetycznej.

Za wieloletnią dobrą współpracę oraz zaangażowanie
i troskę o dzieło katechizacji, nauczania i wychowania
Za wieloletnią i wytrwałą pracę katechetyczną
Za sumienne i oddane zaangażowanie we wprowadzanie
dzieci i młodzieży w pełnię życia chrześcijańskiego

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Dokument został dodany dnia 12.06.2017 o 14.33, ostatnio aktualizowany 13.06.2017 o 13.28