diecezja.waw.pl/4981Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
I sobota miesiąca w parafii Najczystszego Serca Maryi (pełne nagranie homilii)
3 września 2016 r.

Matka Teresa z Kalkuty uczy nas całkowitego zawierzenia Bogu. Od tego bowiem zależy skuteczność naszego apostolstwa – przekonywał Ks. Bp Marek Solarczyk. W ramach nowenny fatimskiej, w którą włączyła się Akcja Katolicka Diecezji Warszawsko-Praskiej, w pierwszą sobotę miesiąca przewodniczył on uroczystej Mszy św. w parafii Najczystszego Serca Maryi. Podejmując modlitwę różańcową członkowie stowarzyszenia chcą odpowiedzieć na apel Maryi skierowany do świata przed stu laty przez portugalskich pastuszków.

- Matka Boża zachęca nas do całkowitego zawierzenie Bogu i wypełniania Jego woli – powiedział w homilii bp Solarczyk, przywołując słowa Maryi z Kanny Galilejskiej, gdy powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek powie wam mój Syn”.

- Potrzeba naszej otwartości i modlitwy, by poprzez naszą ufność Pan mógł dokonać swoich dzieł nie tylko w nas samych, ale również w innych ludziach – podkreślił Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej.

- Nie wiemy, co jest w stanie ich przemienić, co może otworzyć ich serca, czy w końcu przez co Bóg jest w stanie posłużyć się nami, by w nich dokonać swoich dzieł, ale zaufajmy Jego prowadzeni

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo różańcowe.

Dokument został dodany dnia 6.09.2016 o 21.23, ostatnio aktualizowany 6.09.2016 o 21.27