Diecezja Warszawsko-Praska » Duchowy rozwój warszawsko-praskich harcerzy

Duchowy rozwój warszawsko-praskich harcerzy

Kończące się wakacje były dla harcerzy nie tylko czasem przygody, ale i rozwoju duchowego. Drużyny z diecezji warszawsko-praskiej uczestniczyły w codziennej Mszy Świętej, nabożeństwach i wspólnej modlitwie. Niektóre drużyny cieszyły się obecnością duszpasterza w ciągu całego obozu. Księża modlitwą i obecnością towarzyszyli młodym skautom przy zdobywaniu kolejnych stopni na drodze rozwoju.

Nowy rok szkolny i formacyjny to okazja do dołączenia do harcerskiej wspólnoty. W każdy 3. czwartek miesiąca w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiona będzie Msza Święta o godz. 18:00, a następnie odbędzie się spotkanie, podczas którego młodzi poznawać będą swojego patrona – bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowowskiego i rozmawiać na tematy związane z wiarą i służbą w harcerskich organizacjach.

Szczegółowy harmonogram spotkań pojawi się wkrótce.

fot. Diecezjalne Duszpasterstwo Harcerzy