Andrea Tornielli w Radzyminie
3 czerwca 2016 roku

Parafia św. Jana Pawła II w Radzyminie zaprasza na spotkanie z włoskim pisarzem i katolickim dziennikarzem Andreą Torniellim. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca, w piątek, po Mszy Świętej o godz. 19.00.

Andrea Tornielli (ur. 1964 w Chiogga), dziennikarz katolicki, watykanista, autor książek o Janie Pawle II oraz Benedykcie XVI.

W 1987 ukończył historię j. greckiego na Uniwersytecie w Padwie. Współpracował z dziennikiem “Il Sabato”, przez 15 lat był korespondentem watykańskim w “Il Giornale”, a od 2011 dziennika “La Stampa”. Współpracuje również z włoskim czasopismem katolickim “Il Timone”. Posiada własną audycję we włoskim Radio Maria oraz prowadzi popularny we Włoszech blog "Sacri palazzi" (www.andreatornielli.it), na łamach którego porusza tematy związane z historią współczesnego katolicyzmu.

Opublikował ponad 50 tytułów, w tym książki oraz eseje dotyczące historii Kościoła, tłumaczone również na języki obce, m.in. Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły (Il segreto di Padre Pio e Karol Wojtyla, 2006), Santo subito! Tajemnice świętości Jana Pawla II (Santo subito. Il segreto della straordinaria vita di Giovanni Paolo II, 2009). Jest również współautorem Ataku na Ratzingera (Attacco a Ratzinger. Accusa e sacandali, profezie e comlotti contro Benedetto XVI, 2010), A.D. 2012. Czy nadchodzi koniec świata?  (A.D. 2012. La donna, il drago e l’Apocalipsse, 2011) i in.

Jest żonaty, ma troje dzieci. Jak sam wyznaje na łamach swojego bloga, mieszka między Mediolanem a Rzymem.

(źródło: http://www.tolle.pl/wybrani-autorzy/andrea-tornielli)

Dod. Joanna Solak 31.05.2016 o 21.40