Jubileuszowa Pielgrzymka Ruch Światło-Życie

Przewielebni Księża Proboszczowie i Rektorzy Kaplic
Diecezji Warszawsko-Praskiej

W niedzielę 13 czerwca 2004 r., na Jasnej Górze, Ruch Światło-Życie wraz z przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Laikatu – Abp. Stanisławem Ryłko i Biskupami polskimi będzie dziękował Niepokalanej za 50 lat od pierwszej Oazy.

Współcześni oazowicze zapraszają na tę dziękczynną Pielgrzymkę Jubileuszową wszystkich, którzy kiedykolwiek w ciągu tych 50 lat przewinęli się przez Oazy i chcą podziękować za to, co dostali od Pana Boga w tym Ruchu. Szczegóły podaje załączony plakat.

Ruch Oazowy w PRL-u był ewenementem po tej stronie Żelaznej Kurtyny, jest rdzennie polskim ruchem odnowy duchowej i darem Pana Boga dla Kościoła a szczególnie dla wielu młodych ludzi kształtujących w nim swoją wiarę i osobowość. Dlatego wielu byłych uczestników Oaz chce napisać do Ojca Świętego list wyrażający wdzięczność za Jego Ojcowska opiekę nad Oazą w czasach posługi biskupiej w Krakowie i za dar współpracy ze Sługą Bożym Ks. Franciszkiem Blachnickim.

Prosimy o podanie w ogłoszeniach parafialnych powyższej informacji o Pielgrzymce Jubileuszowej Ruchu Światło-Życie na Jasną Górę oraz o rozwieszenie plakatów dotyczących tej pielgrzymki.

Także wielu Księży uczestniczyło i posługiwało w Ruchu Oazowym, ich także serdecznie zapraszamy do udziału w naszych obchodach jubileuszowych. Kontakt do Moderatora Diecezjalnego 614-76-09, pglowka@wpraga.oaza.pl. Wiecej informacji na stronach Ruchu: http://www.oaza.pl.

Dziękujemy za życzliwość
Kanclerz Kurii