II Przegląd Filmów Misyjnych zakończony. Video
22-26 lutego 2016

W dniach 22-26 lutego 2016 w warszawskim kinie Praha odbył się II Przegląd Filmów Misyjnych. Wydarzenie to było dobrą okazją do zapoznania się z pracą naszych rodaków w różnych częściach świata.

Podczas projekcji można było zobaczyć filmy poświęcone pracy min. naszych księży posługujących na Białorusi (Ks. Bogusław Modrzejewski) i Ukrainie (Ks. Piotr Główka i Ks. Andrzej Kinowski). Przegląd zwieńczył pokaz filmów i prezentacji poświęconych współpracy misjonarzy i sportowców uczestniczących w Rajdzie Dakar.

W tym ostatnim spotkaniu prowadzonym przez aktora Jakuba Wesołowskiego uczestniczyli min. Ks. Abp Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski, prof. Eugeniusz Gatnar, Członek Rady Polityki Pieniężnej, Zdzisław Sokal, Doradca Prezydenta RP, Jacek Obłękowski, Wiceprezes PKO BP, Monika Nowosielska, Dyrektor Generalny w Ministerstwie Finansów, Jerzy Chrobak, Zastępca Szefa Służby Celnej, Dariusz Wolke, Zastępca Burmistrza Pragi Północ, zawodnicy uczestniczący w Rajdzie Dakar: Marek Dąbrowski i Jacek Czachor oraz inni zaproszeni goście. Po emisji filmów Ksiądz Arcybiskup wręczył wyróżnienia osobom pomagającym polskim misjonarzom.

Specjalne podziękowanie należy się Panu Ryszardowi Piaskowi - realizatorowi filmów dokumentalnych i reportaży z różnych stron świata. To jego filmy stanowiły zdecydowaną większość prezentowanych zarówno podczas I. jak i II. Przeglądu Filmów Misyjnych. Można śmiało powiedzieć, że bez tych, cieszących się dużym zainteresowaniem dokumentów - z Afryki, Ameryki Południowej oraz zza naszej wschodniej granicy - II Przegląd Filmów Misyjnych nie mógł by się w ogóle odbyć.

Ks. Marcin Iżycki
Dyrektor Dzieła Misyjnego DW-P