diecezja.waw.pl/4438Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Debata z cyklu „Raport jasnogórski 2016”
Jasna Góra, 22 listopada, 20 grudnia 2015

Czwarta debata z cyklu „Raport jasnogórski 2016” odbędzie się w niedzielę, 20 grudnia. Comiesięczne dysputy jasnogórskie są przygotowaniem do przeżycia 1050. rocznicy Chrztu Polski, przez refleksję nad treściami poszczególnych Ślubów Jasnogórskich.

Czwarta debata odbędzie się pod hasłem: „Małżeństwo – sakrament wielki w Kościele”. Dyskutantami będą:

- abp Henryk Hoser SAC - Biskup Warszawsko-Praski, przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Episkopatu, członek Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Rodziny Episkopatu;

- prof. Janina Milewska-Dudaprof. Jan Tadeusz Duda - naukowcy, profesorowie krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, rodzice prezydenta RP Andrzeja Dudy;

- Dorota Chotecka i Radosław Pazura - aktorzy;

- Monika i Marcin Gajdowie - terapeuci rodzinni i rekolekcjoniści;

- ks. dr. hab. Zdzisław Struzik - pracownik naukowy Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego i Instytutu Papieża Jana Pawła II.

Całość poprowadzi Jan Pospieszalski, dziennikarz i publicysta.

Plan uroczystości:

17.00 - Msza św. w Kaplicy Matki Bożej - przewodniczy abp Henryk Hoser SAC

18.30 - Debata z cyklu: 'Raport Jasnogórski 2016', Sala Rycerska

„Raport jasnogórski 2016" jest to nowa inicjatywa Zakonu Paulinów. Dziewięciomiesięczna modlitwa i towarzyszące jej dysputy jasnogórskie mają być przygotowaniem do przeżycia 1050. rocznicy Chrztu Polski, przez refleksję nad treściami poszczególnych Ślubów Jasnogórskich.

„Jasna Góra powraca do wielowiekowej tradycji dysput teologicznych na Sali Rycerskiej - czytamy w zaproszeniu o. Mariana Waligóry, przeora klasztoru jasnogórskiego.

Debaty odbywać się będą jeszcze przez kolejne 5 miesięcy: 24 stycznia, 21 lutego, 20 marca, 17 kwietnia i 1 maja.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli:

- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

- Konferencja Episkopatu Polski

- metropolita częstochowski abp Wacław Depo

- generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski

- Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Za realizację telewizyjną odpowiada „Niedziela TV”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

- Tygodnik katolicki Niedziela

- Telewizja TRWAM i Radio Maryja

- Polskie Radio Katowice

- Radio FIAT

- Katolicka Agencja Informacyjna

- Biuro Prasowe Jasnej Góry

- Radio Jasna Góra

- Radio Warszawa

- Internetowe Radio profeto.pl

- Sercański Portal Ewangelizacyjny profeto.pl

- Dobre Media