diecezja.waw.pl/4294Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
10 lat diecezjalnego tygodnika „Idziemy”. Video
6 września 2015, parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła, Kobielska 10, Warszawa

– Bądźmy ludźmi uczciwymi i nie sprzedawajmy się za byle grosz. Bądźmy autentyczni w tym, co jest najbardziej w nas ludzkie i boskie. Dla nas, chrześcijan, miarą człowieczeństwa jest człowieczeństwo Jezusa Chrystusa – apelował podczas obchodów 10-lecia Tygodnika „Idziemy” Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

Z okazji 10. rocznicy powstania diecezjalnego Tygodnika „Idziemy” w niedzielę, 6 września, w kościele Nawrócenia św. Pawła Apostoła Biskup Warszawsko-Praski przewodniczył uroczystej Mszy Świętej. Eucharystię koncelebrowali liczni kapłani, wśród nich przybyli również kapłani z innych diecezji. – Podstawowym zadaniem mediów jest budowanie kultury spotkania – mówił Ks. Abp Henryk Hoser SAC, który podczas gali rozdania nagród przyznawanych przez Redakcję Tygodnika „Idziemy”, uhonorował statuetkami „Wstańcie, chodźmy” dziennikarzy: Dorotę Gawryluk i Krzysztofa Ziemca.

Laureaci po raz pierwszy przyznawanej nagrody osobom świeckim, którzy mają odwagę głosić wartości i naukę Jana Pawła II, są autorami diecezjalnego Tygodnika „Idziemy”. Tygodnik został powołany z inicjatywy Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej w latach 2004-2008. Pierwsze wydanie Tygodnika „Idziemy” ukazało się 6 września 2005 roku, w liturgiczne wspomnienie patrona dobrej prasy bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Tytuł tygodnika nawiązuje do biblijnego wezwania i książki Jana Pawła II „Wstańcie, chodźmy”.

Kapłani, którzy wyróżnili się w swojej działalności pracą na rzecz promocji i kolportażu Tygodnika „Idziemy” zostali uhonorowani medalami zasłużonych dla Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Ks. prał. Tadeusz Sowa - moderator Wydziałów Duszpasterskich Kurii Warszawskiej, proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie; ks. Adam Szkóp - proboszcz Parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie, na terenie której znajduje się Redakcja „Idziemy” oraz ks. Kazimierz Markowicz, proboszcz Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” pod batutą prof. Pawła Łukaszewskiego uświetnił uroczystości 10-lecia Tygodnika „Idziemy”. Podczas uroczystości obecny był przedstawiciel szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, który odczytał list gratulacyjny od prezydenta RP skierowany do Redakcji Tygodnika „Idziemy”.

Video:

Dokument został dodany dnia 27.08.2015 o 15.21, ostatnio aktualizowany 14.09.2015 o 11.40