Dzieci z Diecezji Warszawsko-Praskiej na koloniach w Krynicy Morskiej
Kolonie Cartias DWP

Publikujemy krótką relację Bożeny Maciejewskiej z jednego z turnusów kolonijnych Caritas DWP w Krynicy Morskiej, w którym uczestniczą dzieci z naszej diecezji.

Dotarliśmy do granicy Unii Europejskiej

Dla 41 dzieci z kolonii Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Krynicy Morskiej atrakcje zaczynają się już od rana. Natura przychodzi do nich sama. W trakcie posiłków mają możliwość oglądania migrujących grup dzików. Tego dnia starsze grupy podejmują zadanie dotarcia do granicy Państwa Polskiego, która to granica jest również granicą UE. Idąc z mapą, poznają charakterystyczne dla Mierzei Wiślanej ukształtowanie powierzchni: wydmy i duża różnicę poziomów.

Najmłodsze dziewczynki wraz z wychowawcą poszły do parafialnego kościoła w Piaskach. Zapoznały się z jego historią i zrobiły zdjęciem na jego tle, włączając tę historię w swoje życie. Perełką naszego ośrodka jest widok z ławki pod sosną na Zalew Wiślany z panoramą Zamku i Katedry we Fromborku. Podsumowaniem dnia jest „pogodny wieczór”.

tekst: Bożena Maciejewska

Dod. Magdalena Kowalewska 7.07.2015 o 13.27, akt. 8.07.2015 o 18.03