Ks. prał. Marek Sędek Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie
9 czerwca 2015 roku

Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dokonano wyboru na kolejną – 6. letnią kadencję – Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. prał. Marek Sędek – proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, asystent kościelny Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich DW-P, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie DW-P.

Zgodnie ze Statutem, VII Kongregacja Stowarzyszenia „Diakonii Ruchu Światło-Życie”, która odbywała się 23 maja 2015 roku, dokonała wyboru trzech kandydatów, przedstawionych następnie KEP spośród wcześniej zgłoszonych 14 osób. W pierwszym dniu obrad Zebrania Plenarnego (9 czerwca 2015) Księża Biskupi powierzyli funkcję Moderatora Generalnego ks. Markowi.

Serdecznie gratulujemy i prosimy Pana Boga, by nowemu Moderatorowi Generalnemu nie zabrakło sił do wypełniania tego odpowiedzialnego zadania. Dotychczasowa aktywność Księdza Marka jest najlepsza rekomendacją, że na pewno nie zabraknie pomysłów, zaangażowania i otwarcia na Boże i ludzkie natchnienia.
Przez wstawiennictwo Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego dziękujemy Opatrzności Bożej za ten dar, uznanie i zaufanie wobec Księdza Marka i całej naszej Diecezji.

Ks. Dariusz Szczepaniuk
Kanclerz Kurii