Komunikat prasowy ws. udziału ks. Wojciecha Lemańskiego we Mszy św. pogrzebowej Władysława Bartoszewskiego
Warszawa, 4 maja 2015

Komunikat prasowy Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej w sprawie udziału księdza Wojciecha Lemańskiego w uroczystościach pogrzebowych Władysława Bartoszewskiego

Bezpośrednio przed uroczystością władze kościelne zostały poinformowane o tym, że ks. Wojciech Lemański zamierza włączyć się do koncelebry Mszy św. pogrzebowej prof. Władysława Bartoszewskiego. Ze względu na efekt zawieszający rekursu w sprawie suspensy ksiądz Wojciech Lemański nie jest pozbawiony możliwości odprawiania Mszy świętej. Należy jednak podkreślić, że od decyzji jego sumienia zależało, czy stosowną rzeczą będzie włączenie się do liturgii pogrzebowej prof. Władysława Bartoszewskiego. Ze względu na charakter uroczystości nie podejmowano dalszych kroków wobec obecności księdza Wojciecha Lemańskiego w trakcie uroczystości pogrzebowych.

Ks. Przemysław Śliwiński
Rzecznik Prasowy Archidiecezji Warszawskiej