„Codziennie z miłością” – XII Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Łagiewnik
Łagiewniki, 18-19 kwietnia 2015 r.

W dniach 18 kwietnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyło się spotkanie w ramach XII Pielgrzymki Pracowników i Wolontariuszy Caritas, które kończy obchody 71 Tygodnia Miłosierdzia i wpisuje się w trwający Rok Caritas. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wyjazdu, przygotowaną przez jedną z Wolontariuszek Caritas DWP.

Na zakończenie 71 Tygodnia Miłosierdzia, tradycyjnie, grupa wolontariuszy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej wyruszyła w podróż na XII Pielgrzymkę Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po podróży i duchowym przygotowaniu się do obchodów Zakończenia Tygodnia Miłosierdzia, uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem J.E. Kardynała Stanisława Dziwisza. Koncelebrowali tę Mszę św. Dyrektorzy i księża na co dzień pracujący w Caritas Diecezjalnych i Caritas Polska.

Słuchając słowa Bożego i ciepłych słów skierowanych do pracowników i wolontariuszy Caritas utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to co robimy ma sens .

Po Eucharystii i posileniu się pysznym bigosem, pomaszerowaliśmy, ze śpiewem na ustach, do Centrum Myśli św. Jana Pawła II. Przemarsz radosnym korowodem ciągnął się w nieskończoność, a gdy już dotarliśmy na miejsce, za namową wodzireja, zaczęliśmy wspólną zabawę. Bawiliśmy się wszyscy bez względu na zmęczenie i pogodę, która tego dnia nas nie rozpieszczała, również i wiek nie odgrywał roli, bo wszyscy tworzyliśmy wspólną rodzinę Caritas.

Po koncercie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie przygarnęły nas na nocleg, bardzo sympatyczne, Siostry Serafitki.

Rankiem po Mszy św. w sanktuarium i pysznym śniadanku, czekał na nas brat Szymon, z którym udaliśmy się na Dróżki Kalwaryjskie, aby z powagą, zamyśleniem i pięknymi rozważaniami uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

Czas nieubłaganie uciekał, ale mimo to nasz opiekun Duchowy Ks. Dyrektor Dariusz Marczak zafundował nam piękną niespodziankę - wizytę w Grodzie Kraka, najchętniej odwiedzanym przez turystów mieście. Podczas krótkiego spaceru, ks. Dyrektor opowiadał nam ciekawostki o tym pięknym mieście. Swoją wiedzę przekazał nam bardzo obrazowo i fachowo.

Na koniec naszej dwudniowej pielgrzymki odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, gdzie dziękowaliśmy Matce Bożej za wspólnie spędzony czas, który nas ubogacił. Przeżycia i wrażenia zostaną w pamięci na zawsze.

Dziękujemy Księdzu Dyrektorowi za wsparcie duchowe i modlitewne, całemu zespołowi za zorganizowanie i możliwość uczestnictwa w tak pięknej Pielgrzymce.

Autor tekstu: p. Janina Kowalczyk – wolontariuszka PZC przy parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie.

Dod. Ks. Rafał Paździoch 21.04.2015 o 11.13, akt. 22.04.2015 o 15.20