VIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, POMAGAM!”
13-14 marca 2015 r.

W dniach 13 i 14 marca 2015 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10:00 – 20:00, Caritas DWP zorganizuje ósmą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp. Z tych artykułów zostaną przygotowane świąteczne paczki dla potrzebujących oraz będą one przeznaczone na potrzeby placówek Caritas DWP m.in. Świetlic, Centrów Interwencji Kryzysowej i Jadłodajni Św. Brata Alberta.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zbiórkę przeprowadza w sklepach sieci „Biedronka”, zbierać będziemy w wielu miejscowościach naszej diecezji:

1. W Warszawie żywność będzie zbierana w następujących sklepach sieci „Biedronka”:
    • ul. Wał Miedzeszyński 106 – PZC z parafii z Matki Bożej Anielskiej w Radości;
    • ul. Targowa 24 – PZC z Katedry Św. Michała Archanioła na Pradze;
    • ul. Złotej Wilgi 2 – PZC z parafii Św. Patryka na Gocławiu;
    • ul. Zwoleńskiej 122/128 – młodzież z Zespołu Szkół nr 114, która od wielu lat pomaga w zbiórkach żywności.
  2. W Markach w akcję włączyło się PZC z parafii św. Izydora, zbiórka będzie przeprowadzona w trzech sklepach:
    • ul. Fabryczna 72;
    • ul. Piłsudskiego 119;
    • ul. Bandurskiego 22.
  3. W Zielonce w zbiórkę zaangażują się mieszkanki „Domu Matki Samotnej” będą zbierać produkty żywnościowe w „Biedronce” na ul. Wyszyńskiego 7.
  4. W Ząbkach zbiórkę żywności przeprowadzi PZC z parafii Zesłania Ducha Świętego w “Biedronce” przy ul. Reymonta 28.
  5. W Radzyminie zbierać będzie PZC z Sanktuarium Św. Jana Pawła II w “Biedronkach” przy:
    • ul. Jana Pawła II 60;
    • ul. Weteranów 22.
  6. W Sulejówku-Miłośnie zbierać będzie PZC z parafii Przemienienia Pańskiego w „Biedronce” przy ul. Nałkowskiej 2.
  7. W Mińsku Mazowieckim zbiórka odbędzie się w dwóch „Biedronkach” przy ul. Dąbrówki 30 i ul. Orzeszkowej 23 zaangażuje się w nią PZC działający przy parafii Narodzenia NMP.

Nasi Wolontariusze będą ubrani w charakterystyczne czerwone koszulki z logo Caritas, bardzo prosimy o otwarcie serc i wrażliwość na potrzeby bliźnich. Niech dar złożony do kosza Caritas będzie formą jałmużny wielkopostnej.

Dod. Ks. Rafał Paździoch 9.03.2015 o 10.47, akt. 18.03.2015 o 16.10