Zakończył się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej
Wyższe Seminarium Duchowne DW-P, Mehoffera 2, 5 mara 2015 r.

W Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbył diecezjalny etap XXV Olimpiady Teologii Katolickiej „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”. Troje licealistów z naszej diecezji weźmie udział w ogólnopolskim etapie olimpiady. Laureatom nagrody wręczył Ks. Abp Henryk Hoser SAC, który ufundował pierwszą nagrodę.

Z kolei druga nagroda została ufundowana przez Kanclerza Kurii ks. Dariusza Szczepaniuka, natomiast trzecia i czwarta przez Radio Warszawa.

Ks. Abp Henryk Hoser SAC mówił do uczniów, którzy stawili czoło teologicznym zmaganiom z zakresu sakramentów uzdrowienia i ich roli w życiu Kościoła: – Bez życia sakramentalnego trudno mówić o rozwoju naszej wiary i pogłębianiu relacji z Bogiem.

I miejsce zajął Mikołaj Lis z LO im. Władysława IV w Warszawie. Druga nagroda trafiła do Darii Walczuk z również z LO im. Władysława IV, natomiast trzecią nagrodę zdobył Filip Głowacki z I LO. im Gałczyńskiego w Otwocku. Czwarta nagroda została wręczona Danielowi Dylewskiemu z LO im. Władysława IV w Warszawie. Do ogólnopolskiego etapu dostali się uczniowie, którzy zdobyli I, II i III miejsce.

— Mam nadzieję, że coraz więcej młodzieży będzie świadomie korzystało z łask, jakie człowiek otrzymuje zarówno w sakramencie pokuty i pojednania, jak i w sakramencie Eucharystii. Msza św. winna być niejako naszym chlebem codziennym. W niej bowiem Bóg gładzi nasze grzechy powszednie — mówił Ks. Abp Henryk Hoser SAC, dziękując za trud intelektualny, który podjęła młodzież.

Z Diecezji Warszawsko-Praskiej do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 41 uczniów z 28 szkół ponadgimnazjalnych. W teście wzięło udział 34 osoby.

Dyrektor Diecezjalnego Wydziału Katechetycznego ks. Piotr Pierzchała zwrócił uwagę, że tegoroczne pytania egzaminacyjne były na bardzo wysokim poziomie i „żeby im sprostać, trzeba było wykazać się sporą wiedzą i umiejętnością wyrażania myśli na piśmie”.

Videorelacja:
Dod. Magdalena Kowalewska 4.03.2015 o 12.18, akt. 18.03.2015 o 16.22