Dzień Chorego z Caritas DWP
Warszawa, 11 lutego 2015 roku

Spotkanie na Niekłańskiej, współorganizowane przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Fundację Raoula Follereau, rozpoczęło się o godz. 10.00. Wzięli w nim udział ks. bp Marek Solarczyk, dyrektor praskiej Caritas ks. Dariusz Marczak, dr Kazimierz Szałata z Fundacji Raoula Follereau, oraz goście honorowi – mali pacjenci wraz z rodzicami i personelem medyczno-pomocniczym szpitala.

Podczas spotkania ksiądz biskup rozmawiał i dzielił się swoim doświadczeniem choroby i cierpienia z dziećmi, harcerze przygotowali konkursy i zabawy zaś niezawodny Zespół Roberta Smoderka „Klezmersi”, jak co roku, podrywał wszystkich z siedzeń swą przepiękną, radosną muzyką.

Kolejnym punktem spotkania były wizyty na oddziałach, gdzie goście odwiedzili dzieci leżące w łóżkach, wspierając towarzyszące chorym rodziny słowem pocieszenia i błogosławieństwem.

Wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęła się o godz. 15.00. Abp Henryk Hoser w kaplicy szpitalnej odprawił mszę św. w intencji pacjentów i personelu. Zwracając się w homilii do chorych dzieci dodał im otuchy i obiecał łączenie się z ich cierpieniem w modlitwie.

Po wspólnej eucharystii ks. arcybiskup wraz z dyrektorem Caritas oraz kierownictwem szpitala udał się do chorych dzieci przebywających na oddziałach. Błogosławił i wspierał słowem dzieci i ich rodziców a lekarzy wypytywał o stan zdrowia i przebieg leczenia małych pacjentów.

Niezawodna też była – jak zawsze firma– „Jeronimo Martins Polska”, która ofiarowała 1000 paczek z łakociami dla chorych dzieci.

Firmie „Jeronimo Martins Polska”, Fundacji Raoula Follereau i wszystkim wolontariuszom – z całego serca dziękujemy!

Dod. Ks. Rafał Paździoch 12.02.2015 o 13.08, akt. 12.02.2015 o 17.35