Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną
Wielki Post 2015

Wiara i Miłosierdzie to motto przewodnie tegorocznej akcji. Jałmużna Wielkopostna, której celem jest  pomoc chorym w leczeniu i rehabilitacji, a osobom, które odchodzą, zapewnić godne warunki opieki paliatywnej.

Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, do których można wrzucać „swoje ofiary”. Po 40 dniach Wielkiego Postu skarbonki przynoszone są do parafii zgodnie z miejscowym zwyczajem. W akcję mogą włączać się dzieci, dorośli, osoby starsze, a także całe rodziny. Środki pozyskane ze skarbonek zostają do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas lub Szkolnego Koła Caritas.

Bliższe informację można uzyskać w Sekretariacie lub pod numerem telefonu: 22 619 44 76. (pon-pt godz. 9.00-15.00).

Dod. Ks. Rafał Paździoch 12.02.2015 o 11.02, akt. 16.02.2015 o 11.47