Spotkanie opłatkowe Wolontariuszy PZC
Parafia św. Józefa Robotnika w Wołominie, 17 stycznia 2015 r.

W dniu 17 stycznia 2015 roku w parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie odbyło się spotkanie opłatkowe Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej z Ks. Arcybiskupem Henrykiem Hoserem.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Arcybiskup, wraz z Ks. Dyrektorem Caritas DWP Dariuszem Marczakiem oraz Wicedyrektorem Ks. Andrzejem Kowalskim i z gospodarzem miejsca Ks. Proboszczem Jackiem Pawlickim.

Ordynariusz Diecezji w słowach skierowanych do zebranych, przypomniał o roli i zadaniach wolontariuszy PZC wobec najbardziej potrzebujących. Podziękował za trud, zaangażowanie, a przede wszystkim serce, którym każdy wolontariusz dzieli się z bliźnim.

Na zakończenie Eucharystii zabrał głos Ks. Dyrektor Dariusz Marczak, który wyraził wdzięczność za obecność Ks. Arcybiskupa i podziękował Ks. Proboszczowi za zaproszenie do swojej parafii.

Słowa podziękowania zostały skierowane do tych wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację spotkania, zwłaszcza do Pani Elżbiety Pietrzyk, która jest Prezesem PZC w parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie.

Po Mszy Świętej w Domu Parafialnym odbyło się spotkanie opłatkowe Wolontariuszy PZC z Ks. Arcybiskupem. Wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Na zebranych, czekał poczęstunek, przygotowany przez Wolontariuszy PZC. Zaproszonych gości przyjęto po królewsku.

Serdecznie dziękujemy całemu PZC z Wołomina za trud włożony w zorganizowanie tego spotkania.

Za rok spotkanie opłatkowe odbędzie się w Warszawie-Płudach w parafii Narodzenia NMP, na które serdecznie zaprosił Pan Dariusz Płatek.

Tekst: Ewa Mróz

Dod. Ks. Rafał Paździoch 20.01.2015 o 11.46, akt. 20.01.2015 o 12.04