Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2015 roku

W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami zarówno w Diecezji Warszawsko-Praskiej, jak i w Archidiecezji Warszawskiej, przeszedł Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do oglądania videorelacji. W Praskim Orszaku Trzech Króli uczestniczył Ks. Abp Henryk Hoser SAC, który wcześniej przewodniczył Mszy św. w parafii Matki Bożej Różańcowej.

Praski Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bródna po raz szósty, ale po raz pierwszy w takiej formule i takiej liczbie uczestników. Do organizacji włączyły się: Urząd Dzielnicy Targówek, PGR Bródno, Dom Kultury Świt, dziewięć szkół podstawowych, dwa gimnazja, XIII liceum, VII Ogród Jordanowski, ZDR 3+, Fundacja Skrzydła Chwały, Fundacja OTK, Krąg Ojców na Bródnie, a także pięć parafii.

Obsadę aktorską mansjonów stanowili uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół publicznych z Targówka, a także grupy aktorskie działające po prawej stronie Warszawy – Teatr Nauczycielski, Teatr Rodzicielski. Całość aktywnie wspierał Dom Kultury Świt. W trakcie przejścia Orszaków w wielu miejscach, wspólnie z publicznością, śpiewane były kolędy przez liczne chóry zaproszone do współpracy. Do organizacji i ubogacenia Orszaku włączyły się także wspólnoty parafialne ze szczególnym, uwzględnieniem parafii Matki Bożej Różańcowej, św. Marii Magdaleny, św. Siostry Faustyny – wszystkie z Bródna, a także Świętej Rodziny z Zacisza.

Kolorowy Orszak to radosne i pełne kolędowego śpiewu uliczne jasełka. Już w wielu miejscach są wydarzeniem, w którym uczestniczą dziesiątki tysięcy osób – całe rodziny, stowarzyszenia, organizacje, wspólnoty i wszyscy – którzy pragną wspólnie kolędować.

Orszak jest okazją do odbudowywania więzi w społecznościach. Odwołaniem się do wieloletnich tradycji polskich. Obudowany jest programami edukacyjnymi dla szkół i konkursami aktywizującymi rodziny, wspólnoty i mieszkańców.

Praski Orszak Trzech Króli wyruszył spod Domu Kultury Świt, a zakończył się pod scenę główną w Parku Bródnowskim.

Zapraszamy do oglądania fotogalerii.

Dod. Magdalena Kowalewska 3.01.2015 o 18.48, akt. 12.01.2015 o 13.56