Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2014 r.

W około 300 miejscowościach w Polsce i 15 na całym świecie rozpoczęły się przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który wyruszy w Polsce po raz siódmy. W setkach szkół, parafii i domach kultury wolontariusze kończą już przygotowania.

W rodzinach powstają konkursowe szopki betlejemskie, a lokalne społeczności mocno rywalizują, aby zdobyć do swojego Orszaku wielbłąda. Siódmy Orszak wyruszy 6 stycznia 2015 roku.

Ostatnie dni przed feriami świątecznymi w setkach polskich szkół uczestniczących w Orszaku Trzech Króli są czasem wypełnionym gorączkowymi przygotowaniami do Orszaku.

Na 10 grudnia 2014 roku chęć zorganizowania Orszaku Trzech Króli zadeklarowało 308 miejscowości z całej Polski i 15 z zagranicy. Są wśród nich m.in. Goerlitz w Niemczech, Bukareszt w Rumunii, Chicago w Stanach Zjednoczonych oraz Nikołajew na Ukrainie.

Kolorowy Orszak i radosny, pełen kolędowego śpiewu tłum na ulicach polskich miast staje się już w wielu miejscach wydarzeniem, w którym uczestniczą dziesiątki tysięcy osób – całe rodziny, stowarzyszenia, organizacje, wspólnoty parafialne i pojedynczy ludzie.

W Warszawie w Archidiecezji Warszawskiej Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 12.00 z Placu Zamkowego.

Dod. Magdalena Kowalewska 30.12.2014 o 15.32, akt. 3.01.2015 o 19.01