Wirtualna choinka znów ruszyła
27.XI – 17.XII.2014 roku, Caritas DWP

Wirtualna choinka powstała z odruchu serca. Strona internetowa oraz „pantoflowa” reklama, zbieranie prezentów dla powodzian z okolic Sandomierza i … pierwszy sukces – dwieście paczek dla dzieciaków i potrzebne sprzęty do domu. Bardziej wnikliwych odsyłamy do galerii z ubiegłorocznych akcji.

Zachęceni takim wynikiem, dwa lata temu, ponownie wysyłaliśmy dobrych „Mikołajów” z paczkami dla tych, którzy ich najbardziej potrzebowali, rozszerzając zakres naszego działania o dzieci z Ukrainy.

Dla kogo robimy wirtualną choinkę w tym roku?

W tym roku, w grudniu, pomagamy dzieciom z diecezji warszawsko-praskiej, rodzinom wielodzietnym, dzieciom z Ukrainy oraz przygotujemy paczki ze słodyczami dla dzieci ze szkoły specjalnej.

Każdy upominek ma ogromne znaczenie – dla większości podopiecznych będzie to jedyna wizyta Świętego Mikołaja.

Wśród potrzeb wymienionych przez dzieci są zabawki, ale także zimowa kurtka, buty, pomoce naukowe. Paczki dla dzieci są opisane wg wieku i płci, są również paczki zawierające żywność i chemię gospodarczą dla rodzin. Dla niektórych będą to jedyne prezenty jakie znajdą pod choinką w tym roku.

Zapraszamy więc do przyłączenia się do akcji, kupowania prezentów dla dzieci i rodzin zamieszczonych na stronie www.wirtrualnachoinka.net i do dzielenia się Waszą Caritas.

Prezenty dostarczamy:
  • Parafia św. Jakuba w Tarchominie
    ul. Mehoffera 4
  • Radio Warszawa
    ul. Floriańska 3
  • Biuro Caritas DWP
    ul. Kawęczyńska 49
    (pon-pt 9.00-15.00, sobota 13 grudnia w godz. 09.00-15.00, najpóźniej 16 i 17 XII (wtorek, środa) między 09.00 a 19.00)
Dod. Ks. Rafał Paździoch 27.11.2014 o 17.35, akt. 15.12.2014 o 12.40