Zbiórka odzieży na rzecz potrzebujących uchodźców z Ukrainy
20 - 31 października 2014 roku

Konflikt na Wschodniej Ukrainie zmusił wiele tysięcy osób do ucieczki, pozostawiając ich bez żadnego zabezpieczenia. Najbardziej potrzebne są ciepłe rzeczy, które zabezpieczą uchodźców przed zimą.

Caritas Polska, Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej organizują zbiórkę darów rzeczowych na terenie Warszawy dla potrzebujących Ukraińców. Zbieramy nowe ubrania zimowe tzn. kurtki, swetry, spodnie, czapki, rękawiczki, buty, artykuły spożywcze o co najmniej 6 miesięcznym terminie przydatności (mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, puszki mięsne, słodycze, kawa, herbata) oraz artykuły higieniczne (płyn do kąpieli, szampon, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, pampersy).

Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC wyraził zgodę na przeprowadzenie tej zbiórki w Parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Zbiórka odbędzie się w terminie od 20 do 31 października br. Wyznaczenie miejsca i godzin zbiórki należą do uznania miejscowego Księdza Proboszcza. Zebrane rzeczy należy dostarczyć do magazynów Caritas Polska (ul. Ordona 2A, 01-237 Warszawa) w dniach od 3 do 5 listopada br. w godzinach 10.00 – 13.00 i 18.00 - 20.00. Można je także przywozić do siedziby Caritas DWP (ul. Kawęczyńska 49) w godz. 9.00-15.00. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z biurem Caritas DWP będzie możliwość, aby zebrane dary odebrał z parafii kierowca Caritas DWP.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 22 619 44 76, e-mail: warszawa-praga@caritas.pl

Z kapłańskim pozdrowieniem

Ks. Dariusz Marczak