Gala „Ubi Caritas” 2014
Teatr Kamienica, 04 października 2014

Nagroda jest wręczana w trzech kategoriach Darczyńca, Świadectwo, Współpraca.

Z naszej Caritas DWP nominację w kategorii Świadectwo otrzymali: Pani Maria Szumowska – wieloletni współpracownik Caritas DWP oraz Opiekunka Szkolnego Koła Caritas i Pan Henryk Kamieniak - prezes Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy parafii św. Feliksa z Kantalicjo, a wyróżnienie w kategorii Współpraca otrzymał Pan Robert Smoderek, który od 15 lat jest dyrektorem Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce oraz „kołem zamachowym” większości wydarzeń kulturalnych i akcji charytatywnych w mieście.

W tym roku specjalne nagrody za wrażliwość na rzecz bliźnich przydzielił dyrektor Caritas Polska – ksiądz Marian Subocz. Nagrody otrzymali: Poczta Polska S.A., Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia S. A. oraz portal internetowy www.anglia4u.pl.

Gala ma wymiar ekumeniczny. W trakcie jej trwania swoje nagrody i wyróżnienia wręczają przedstawiciele kościołów: Prawosławnego, Ewangelickiego i Ewangelicko Reformowanego.

Na galę, poprowadzoną przez Emiliana Kamińskiego, przybył m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Wydarzenie uświetniła artystycznie Alicja Majewska z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Nominowanym, Wyróżnionym i Nagrodzonym!

Dod. Ks. Rafał Paździoch 9.10.2014 o 11.45, akt. 10.10.2014 o 6.26