Autorski koncert Ks. Jana Śmigasiewicza
Parafia MB Królowej Polski, Otwock, 12 października 2014 r.

Dziecięca Schola Kresy, zespół Faustynki i chóry: Cantores Reginae Poloniae oraz Con Fuoco wykonają pieśni i piosenki religijne autorstwa Ks. Jana Śmigasiewicza. Towarzyszyć im będzie orkiestra kameralna, specjalnie powołana na tę okoliczność, złożona z profesjonalnych muzyków.

Materiał do tego koncertu był przygotowywany przez Ks. Jana od wielu lat i sukcesywnie rodził się na potrzeby dzieci, młodzieży i dorosłych. Treść prezentowanych utworów zawiera uniwersalne przesłanie: od dziecka do sędziwego człowieka, wyraża bogatą tradycję i dziedzictwo Kościoła.

Koncert będzie dziękczynieniem Panu Bogu za 38 lat kapłaństwa i zdolności muzyczne Ks. Jana, dzięki którym jego twórczość głosiła chwałę Boga i Matki Bożej oraz służyła słuchaczom nadzieją. Treść utworów jak i forma muzyczna wykonania koncertu są nową formą ewangelizacji, skierowaną szczególnie do tych, którzy lubią muzykę i śpiew.

Zaplanowany koncert będzie on najważniejszym muzycznym wydarzeniem w życiu Ks. Jana. Tak więc nie może zabraknąć na nim osób, którym zawdzięcza on umiejętność muzykowania oraz tych, którzy od wielu lat towarzyszyli mu poprzez: wykonywanie jego utworów, tworzenie klimatu ich powstawania, muzykę, przyjaźń, koleżeństwo i współpracę.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym koncercie, do wysłuchania live utworów Ks. Jana Śmigasiewicza.

Dod. Ks. Wojciech Lipka 26.09.2014 o 10.04, akt. 28.09.2014 o 15.25