Koncert Dziękczynienia w Otwocku!
Parafia MB Królowej Polski w Otwocku, 12 października 2014 r., godz. 19.00

Dnia 12 października 2014 r. o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku, ul. Czerska 21, odbędzie się koncert, podczas którego zostaną wykonane przez dzieci, młodzież i dorosłych, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej, religijne piosenki i pieśni mojego autorstwa. Materiał do tego koncertu był przygotowywany przeze mnie od wielu lat. Treść prezentowanych utworów zawiera przesłanie do współczesnego człowieka o bogatym dziedzictwie Kościoła. Rodziły się one w mojej głowie na potrzebę dzieci, młodzieży i dorosłych, z którymi jako duszpasterzowi dane było mi pracować. Tym koncertem pragnę podziękować Panu Bogu za moje kapłaństwo i talent muzyczny, jakim mnie obdarzył. Dzięki nim, moja twórczość może służyć Bogu i Matce Bożej, Maryi. Zarówno treść jak i forma wykonania koncertu nawiązuje do nowej formy ewangelizacji skierowanej szczególnie do tych, którzy kochają muzykę i śpiew.

Dzięki życzliwości Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC w roku 2012 zostałem skierowany do Otwocka na Parafię, w której spotkałem odpowiednie warunki dla rozwoju moich zainteresowań muzycznych i ich realizacji. Dlatego dla mnie, ten koncert będzie bardzo ważnym wydarzeniem. Nie może zabraknąć na nim osób, które mi od wielu lat towarzyszyły mi poprzez muzykę, przyjaźń, koleżeństwo i współpracę.

Serdecznie zapraszam. Będzie mi ogromnie miło, że nie z CD, ale na żywo zaistnieje możliwość wysłuchania moich utworów.

Pozdrawiam w Chrystusie
Ks. Jan Śmigasiewicz