Zawierzenie Matce Bożej rodzin parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie
Parafia św. Jana Pawła II, Radzymin, 22 sierpnia 2014 roku, godz. 19.00

22 sierpnia w święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Ks. Abp Henryk Hoser SAC zawierzył rodziny parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie Matce Bożej.

— Realizując testament papieża chcemy włączyć w Wielką Nowennę Fatimską — powiedział Radiu Warszawa proboszcz parafii ks. Krzysztof Ziółkowski.

— Uczestnictwo nasze w królowaniu Chrystusa i Jego Matki wynika z naszego chrztu. Mamy w nim udział przez to, że mamy stajemy się panami samych siebie. Mamy zatem być odpowiedzialni za nasze myśli, nasze działania, nasze pragnienia, nasze czyny i słowa — mówił Jego Ekscelencja Abp Henryk Hoser. — Czuć wśród Was wiarę — zwrócił się do rodzin z Radzymina, dziękując im za obecność.

Po liturgii nastąpił Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rodzin z Radzymina, po którym miała miejsce procesja wokół wznoszonej świątyni z figurą Matki Bożej oraz modlitwa różańcowa.

— Chcemy ten akt powtarzać co roku aż do 2017 roku, do stulecia Objawień Matki Bożej w Fatmie i wypełniać jej prośbę poprzez modlitwę różańcową i pielęgnowanie pierwszych sobót miesiąca — zaznaczył proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie.

Dod. Magdalena Kowalewska 20.08.2014 o 11.18, akt. 8.09.2014 o 19.31