150. rocznica urodzin Romana Dmowskiego. Msza św. w Katedrze na Pradze
Katedra Św. Floriana Męczennika i Św. Michała Archanioła

Informujemy, że uroczystości obchodów 150. rocznicy urodzin Romana Dmowskiego odbędą się w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Rozpoczną się one 10 sierpnia Mszą św. o godz.7.30, której przewodniczyć będzie ks. Prałat Józef Roman Maj. Msza św. transmitowana będzie przez Radio Warszawa - 106,2 FM. Serdecznie zapraszamy!

Po Mszy Świętej w podziemiach Katedry odbędzie się spotkanie sympatyków i uczniów Romana Dmowskiego, podczas którego odbędą się cztery krótkie prelekcje: prof. Jana Żaryna oraz dr. Krzysztofa Kawęckiego, którzy omówią rolę Romana Dmowskiego w odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz Piotra Zycha i Henryka Klata, którzy podejmą kwestię współczesnego odbioru postaci Romana Dmowskiego i jego spuścizny politycznej.

Warszawski Komitet Obchodów Roku Romana Dmowskiego

Dod. Magdalena Kowalewska 5.08.2014 o 12.22