25. rocznica śmierci ks. Zycha. Uroczystości w Kobyłce
Bazylika św. Trójcy, Kobyłka 11 lipca 2014 r., godz. 18.00

JE Bp Marek Solarczyk znał ks. Sylwestra Zycha. Podczas homilii mówił: - Kiedy został aresztowany byłem wówczas uczniem techników i zastanawiałem się nad moim powołaniem. Można by zadać sobie pytanie czy sytuacja kiedy znajomy ksiądz zostaje aresztowany a następnie odsiaduje wieloletnie więzienie, kiedy oficjalnie środki przekazu mówią na jego temat tyle dramatycznych rzeczy, to dobry czas żeby w życiu młodego człowieka pojawiło się pragnienie kapłaństwa -wspominał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Bp Marek Solarczyk podkreślił: - Po ludzku wszystko przekonywało, aby nie iść tą drogą. Tymczasem właśnie jego pogrzeb i świadectwo życia którego po części byłem świadkiem było dla mnie niesamowitym potwierdzeniem, żeby pójść drogą kapłaństwa ponieważ jest to droga Boga.

Dod. Magdalena Kowalewska 7.07.2014 o 18.23, akt. 18.12.2014 o 15.02