Rocznice Ks. Abp. Henryka Hosera SAC i wmurowanie kamienia węgielnego. Fotorelacja i video
Bazylika Katedralna, 25 czerwca 2014 r.

25 czerwca w Bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika nasze diecezja dziękowała za 40 lat kapłaństwa JE Ks. Abp. Henryka Hosera SAC,

6. rocznicę Jego ingresu oraz zbliżające się święto Jego Patrona, św. Henryka. Wmurowany został również kamień węgielny i akt erekcyjny pod „Akademik Praski DPS & DPS”.

— Dobro wspólne jest podstawą działalności społecznej, ekonomicznej i społecznej, w której uczestniczą wszyscy ludzie razem i każdy człowiek z osobna. Niech to dobro wspólne, będące naszym wspólnym wysiłkiem, harmonią, współpracą i kooperacją, będzie radością wszystkich — mówił w czasie homilii ordynariusz warszawsko-praski.

— Księże Arcybiskupie! Diecezja warszawsko-praska wznosi w tym miejscu akademik dla studentów uczelni warszawskich, którzy mają ambicję wykorzystania wszystkich talentów, jakimi ich Bóg obdarzył. Aby było to możliwe, każdy pokój w tym akademiku będzie spełniał niemal wszystkie funkcje, małego, niezależnego mieszkania. Ufamy, że pracy młodych ludzi będzie towarzyszyło na każdym etapie ich rozwoju boże błogosławieństwo — zwrócił się do Jego Ekscelencji ks. Stanisław Markowski, diecezjalny ekonom, prosząc o błogosławieństwo kamienia węgielnego i aktu erekcyjnego, który został wmurowany pod budowany „Akademik Praski DPS & DPS”.

— To dzieło, które rozpoczęliśmy jest wpisane w uniwersalizm ludzkości, którego wyrazem była instytucja uniwersytetów, zwłaszcza uniwersytetów kultury łacińskiej, których zadaniem jest łączyć i poszerzać świadomość ludzką poza widzialne horyzonty. Będziemy kształtować w tych, którzy tworzą wspólnotę akademicką ciało i ducha. Będziemy kształtować wszystkie najważniejsze dla człowieka wymiary, by stał się czynnikiem wzrostu tam, gdzie Opatrzność Boża go postawi — zapowiedział JE Ks. Abp. Henryk Hoser, dodając że w przyszłym roku budynek zostanie poświęcony i oddany do użytku.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji i video z tego ważnego dnia dla naszej diecezji!

Biuro Prasowe Diecezji Warszawsko-Praskiej

Dod. Ks. Wojciech Lipka 18.06.2014 o 16.34, akt. 18.12.2014 o 15.08