Msza św. za wstawiennictwem bł. Michała Czartoryskiego OP
Warszawa-Służew, ul. Dominikańska 2, g. 18.00, 13 czerwca 2014 roku

Ksiądz Biskup o godz. 18.00 otworzy przed kościołem wystawę plenerową zatytułowaną: „Michał Czartoryski, błogosławiony dominikanin”. Wystawę będzie można oglądać przed kościołem przez kilka najbliższych tygodni.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach – ul. Dominikańska 2, Warszawa-Służew.

Ojciec Michał Czartoryski OP był wieloletnim wychowawcą młodych dominikanóww okresie przedwojennym, gorliwym duszpasterzem, budowniczym klasztoru na Służewie.

Po wybuchu Powstania Warszawskiego został kapelanem walczącego na Powiślu Zgrupowania AK „Konrad”. Po otoczeniu 6 września 1944 roku przez Niemców powstańczego szpitala, mimo nalegań przyjaciół, nie skorzystał z możliwości bezpiecznego opuszczenia placówki wraz z cywilnym personelem, lecz pozostał z rannymi powstańcami. Tego samego dnia wraz z nimi został rozstrzelany przez hitlerowców. Został beatyfikowany 13 czerwca 1999 roku przez św. Jana Pawła II w gronie 108 męczenników II wojny światowej.

Dod. Magdalena Kowalewska 10.06.2014 o 14.17, akt. 10.06.2014 o 15.02