Kalendarium wydarzeń towarzyszących kanonizacji Jana Pawła II

Diecezja Warszawsko-Praska:

• 27 kwietnia:
    • godzina 18.00 - Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, Msza Święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II pod przewodnictwem Abp. Henryka Hosera SAC; po Mszy Świętej poświęcenie nowej kaplicy adoracyjnej;
    • godz. 19.00 - Katedra, koncert "Pieść o Bogu ukrytym" w wykonaniu Marcina Stycznia;

inne możliwości wspólnej modlitwy:

• godz. 15.00 - Katedra, Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia; przewodniczy Bp. Marek Solarczyk;
  • godz. 20.00 - Parafia MB Zwycięskiej w Rembertowie; Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka

Pragniemy także zwrócić uwagę na:

• Strefa JP2 – zostanie uruchomiona na Pl. Zamkowym w dniach 14-27 kwietnia br.; Strefa zaprezentuje bogatą ofertę: debaty, spotkania, koncerty, spektakle teatralne, spotkania tematyczne, wieczory filmowe czy gry edukacyjne dla młodzieży.
  • instalacje w cyklu: „Papieska Warszawa” - 14 kwietnia - 30 maja; dla upowszechnienia wiedzy o działalności i nauce Jana Pawła II ciekawe ekspozycje zostaną ustawione w ważnych punktach stolicy, np. Starym Mieście, Katedrze praskiej, Agrykoli, miejscach, które podczas swoich wizyt odwiedził Jan Paweł II.
  • projekt wirtualny „26 dni z Janem Pawłem II” – od 2 do 27 kwietnia na stronie www.centrumjp2.pl oraz na facebooku (https://www.facebook.com/26dni) każdy będzie miał możliwość lepiej poznać korzenie intelektualne Jana Pawła II, Jego praktyki duchowe, a także codzienne obowiązki.
  • grę miejską „Do Źródeł” - od 22 do 26 kwietnia; wersja tradycyjna będzie rozgrywana w Strefie JP2, gdzie każdy uczestnik otrzyma instrukcję i specjalną kartę gry. Wersję mobilną będzie można pobrać, skanując QR kod umieszczony na instalacji „Papieska Warszawa”.
  • koncert plenerowy „Nie lękajcie się iść pod prąd” - 25 kwietnia, godz. 20.30, Pl. Piłsudskiego; pod kierownictwem artystycznym Mateusza Pospieszalskiego zaprezentowane zostaną niepokazywane wcześniej archiwalne materiały filmowe z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Obecny będzie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, który objął to wydarzenie Honorowym Patronatem.
  • czuwanie „Do Źródła” - 26 kwietnia, godz. 19.00, Pl. Piłsudskiego; współorganizowane przez wspólnoty kościelne z udziałem zespołu Deus Meus i ponad stuosobowego chóru. Duchowa część spotkania zostanie poprowadzona przez znanego duszpasterza i rekolekcjonistę o. Janusza Chwasta OP.
  • Punktem kulminacyjnym centralnych obchodów będzie transmisja Mszy Świętej Kanonizacyjnej z Watykanu27 kwietnia, godz. 10.00, Pl. Piłsudskiego. Na telebimach rozmieszczonych na Placu będzie można obejrzeć transmisję Mszy Świętej i uroczystości kanonizacyjnych odbywających się na Pl. Św. Piotra w Rzymie. Po zakończeniu transmisji, w pobliskich kościołach oraz przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie, odprawione zostaną Msze św. dziękczynne.
  • Koncert „Źródło” - 27 kwietnia, godz. 20.00, Archikatedra Św. Jana; przygotowany przez chór Centrum Myśli Jana Pawła II, stanowi muzyczną podróż do źródeł myśli papieskiej. W kompozycji będzie można usłyszeć wpływy muzyki Bliskiego Wschodu, cerkiewnej, muzyki okresu średniowiecza i chorału gregoriańskiego oraz elementy gospel, folku, muzyki rozrywkowej i jazzu. Teksty utworów to cytaty z Pisma Świętego, które oddają główne przesłania papieskich encyklik.
Dod. Joanna Solak 11.04.2014 o 12.59, akt. 24.04.2014 o 16.10