Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia
Łagiewniki - Katedra DWP - Twoja parafia i rodzina, 30 III – 27 IV 2014 r.

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Kard. Stanisław Dziwisz poświęcił i przekazał Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia – światło, które dotrze do wszystkich parafii w Polsce i nie tylko. Światło jest już w naszej Katedrze. Podczas Spotkania Młodych w sobotę przed Niedzielą Palmową będzie przekazane do parafii.

Witając zebranych w bazylice oraz łączących się z nią przez transmisję telewizyjną, Metropolita Krakowski mówił: Wobec zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II, Papieża Bożego Miłosierdzia, pragniemy, aby z tego sanktuarium wyszła i rozeszła się po całej naszej ojczyźnie Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia (…). Będzie to widomy znak naszego duchowego uczestnictwa nie tylko w rzymskiej kanonizacji, ale przede wszystkim znak naszego świadomego otwarcia się na przyjęcie dziedzictwa myśli i ducha świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy do wpisów do Księgi Kanonizacyjnej (do 8 kwietnia) próśb, podziękowań lub postanowień dedykowanych Janowi Pawłowi II.

Zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami z wyjazdu po Iskrę
Dod. Ks. Wojciech Lipka 5.04.2014 o 0.02, akt. 5.04.2014 o 10.04