Międzynarodowa Szpitalna Koronka do Bożego Miłosierdzia
Pierwsze piątki miesiąca

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” zwraca się z ogromną prośbą o włączanie się i pomoc w rozpowszechnieniu „Międzynarodowej Szpitalnej Koronki do Bożego Miłosierdzia”.

Modlitwa jednocząca chorych z różnych zakątków świata w pierwsze piątki miesiąca w Godzinie Miłosierdzia (o godzinie 15.00) ma uświadamiać chorym jak wielką wartością jest oddanie Panu Bogu swojego cierpienia za innych chorych oraz za osoby umierające.

Poprzez tę koronkę chcemy przybliżyć ludziom chorym Miłosierdzie Boga, który nie opuszcza człowieka w potrzebie. Pan Jezus przekazał św. Faustynie bardzo ważne słowa odnośnie odmawiania koronki przy chorych i umierających: Przez odmawianie tej koronki, podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. (…). Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy ale jako Zbawiciel miłosierny (Dz. 1541).

Dzięki kapelanom szpitalnym i osobom świeckim chcemy docierać z tą modlitwą do szpitali, hospicjów, domów opieki społecznej i wszędzie tam, gdzie są chorzy i cierpiący, czyli nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach świata.

W czasach promowania młodości i witalności, w czasach dyskusji nad zasadnością eutanazji takie zjednoczenie w jednym czasie w modlitwie serc osób, które trwają w smutku i strachu o własne zdrowie budzi nadzieję i nie pozostawia chorych w osamotnieniu.

Błogosławieństwa całej inicjatywie udzielił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Plakaty i ulotki będzie można pobrać z naszej strony internetowej lub prześlemy je nieodpłatnie.

Prosimy o zgłaszanie udziału szpitali w tej modlitewnej inicjatywie, przesyłając e-mail na adres: iskra111@onet.eu.

W imieniu zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia
Z wyrazami najgłębszego szacunku