Odpowiadamy na inicjatywę Papieża Franciszka
„24 godziny dla Pana”: 28-29 marca 2014 roku

Watykańska Rada ds. Promocji Nowej Ewangelizacji prosi o realizację we wszystkich diecezjach świata inicjatywy pastoralnej „24 godziny dla Pana”.

Projekt polega na tym, by przynajmniej w jednym kościele na terenie diecezji dać wiernym możliwość skorzystania nieprzerwanie, przez 24 godziny, z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Proponowany początek: piątek, 28 marca, od godz. 17.00, zakończenie w sobotę, 29 marca, o godz. 17.00, kiedy w liturgii Kościoła rozpoczniemy świętowanie IV Niedzieli Wielkiego Postu.

W tym samym czasie w Rzymie Papież Franciszek będzie przewodniczył celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra. Po jej zakończeniu trwać będzie spowiedź święta wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w wybranych kościołach Rzymu.
Wszystko zakończy celebracja I nieszporów z IV Niedzieli Wielkiego Postu (Laetare) w kościele Santo Spirito in Sassia, rzymskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Diecezja Warszawsko Praska w łączności z Ojcem Świętym podejmie zaproszenie, aby umożliwić wszystkim, którzy tego pragną, dostąpienie Miłosierdzia Bożego poprzez sakrament Pokuty i Pojednania.

Na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej (24-godzinny dyżur kapłanów w konfesjonałach) zapraszamy do parafii:

• Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach, ul. Ługi 58 A
  • Miłosierdzia Bożego w Warszawie na Saskiej Kępie, ul. Ateńska 12 oraz
  • Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, ul. 11 Listopada 4 (w ramach trwającego w Parafii w tym czasie Diecezjalnego Jerycha Różańcowego)

Równolegle w Domu św. Faustyny w Ostrówku k. Klembowa, ul. św. Faustyny 5, będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o jak najobfitsze owoce tej papieskiej inicjatywy.

Wszystkich naszych diecezjan zapraszamy do osobistego udziału i modlitwy wstawienniczej.

Zapraszamy też kapłanów mogących pomóc w posłudze sakramentalnej i prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z Księżmi Proboszczami Parafii biorących udział w papieskiej inicjatywie „24 godziny dla Pana”.

+ Marek Solarczyk
Biskup Pomocniczy Warszawsko-Praski

W Domu Faustyny w Ostrówku:

Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty:

• W piątek (28.03) od 21.00 do 23.00
  • W sobotę (29.03) w Godzinie Miłosierdzia – od 15.00 do 16.00

Msza Św. „o łaskę dobrej spowiedzi wielkanocnej dla siebie i poleconych Bogu osób” w sobotę (28.03) o godz. 14.00.

Saska Kępa
Otwock-Ługi