IX Marsz Świętości Życia
Niedziela, 30 marca 2014 r.

Najbardziej podstawowym prawem człowieka!
nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka.
Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu.

bł. Jan Paweł II

Miarą cywilizacji – miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury – jest jej stosunek do życia. Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej.

Kościół, wierny misji otrzymanej od Chrystusa, uczy słowem i przykładem, że nikogo nie można wykluczyć z wielkiej rodziny ludzkiej, że nikogo nie wolno wyrzucać na margines społeczeństwa. Obrona życia nie narodzonych jest konsekwencją tej wielkiej misji Kościoła.

Zapraszamy na danie świadectwa afirmacji życia, małżeństwa i rodziny!

Msza Święta w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, rozpocznie się w Katedrze Św. Floriana na Pradze o godz. 12.30, przewodniczyć jej będzie JE Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

Marsz po Mszy Świętej przejdzie na Plac Zamkowy, aby połączyć się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej i wspólnie uda się do bazyliki Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3, gdzie na zakończenie, ok. godz. 14.30 odbędzie się koncert Joszko Brody z zespołem „Dzieci z Brodą”.

W ubiegłym roku Diecezja Warszawsko-Praska manifestowała swoje poparcie dla życia pod hasłem: Dzieci są Super. Relację z tamtego Marszu można znaleźć TUTAJ.

Oficjalna strona Marszu

Dod. Joanna Solak 20.03.2014 o 13.08, akt. 21.09.2014 o 21.36