Solidarność z Ukrainą
Prośba Prezydium KEP i naszych kapłanów pracujących na Ukrainie

Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy Św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br.

Caritas Polska zbiera fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących na Ukrainie. Ks. Wiesław Dorosz, dyrektor Caritas Spes ze Lwowa, podkreśla, że obecnie nie ma szans na zorganizowanie jakichkolwiek transportów z pomocą humanitarną. Osoby chcące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Polska: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”.

Odezwa Bp. Pomocniczego z Krymu

List Ks. Piotra Główki

Wczoraj napisałem taką prośbę do ukraińskich Oazowiczów.
Dziś o to samo prosimy Siostry i Bracie w Polsce, dołączcie do nas!!!

„Nasi biskupi prosili nas o post i modlitwę w intencji pokojowego zakończenia konfliktu. Teraz jesteśmy świadkami eskalacji tego konfliktu. Dlatego trzeba nam dalej prosić Pana o miłosierdzie dla Ukrainy. W odezwie Rady Kościołów czytamy: «Wzywamy wiernych by dalej modlili się za Ukrainę, za jej pokój, jedność i niezależność. W jedności siła narodu - Boże, daj nam jedność!»

Także biskup Stanisław Szyrokoradiuk wzywa: «Zwyciężyć takie zło można tylko modlitwą i postem. Wzywam wszystkich do modlitwy: za tych którzy zginęli, i do modlitwy za tych, którzy walczą.»

Dlatego niech naszą ofiarą będzie jeszcze silniejsza modlitwa i post o chlebie i wodzie w piątek 21.02. Zachęcamy też do tego, żeby oddawać krew dla tych, którzy teraz tego potrzebują. Boże, ratuj nas od bratobójczej wojny.”

ks. Piotr Główka
Diecezjalny Moderator Ruchu Światło Życie