Skrzydła Anioła znów rozdane
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, 5 grudnia 2013 r.

5 grudnia 2013 roku podczas Gali Wolontariatu wręczono dziesięć statuetek „Skrzydła Anioła”. Po raz trzeci Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej nagrodziła w ten sposób wolontariuszy, którzy nieustannie służą pomocą ludziom biednym i potrzebującym. Gala organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który jest obchodzony tego dnia.

Nagrody wręczono w sześciu kategoriach, m.in. dla Parafialnego Zespołu Caritas, Szkolnego Koła Caritas, ale także indywidualnym osobom.

- W ten sposób chcieliśmy zauważyć i docenić zaangażowanie poszczególnych grup i osób, które uskrzydlają życie tak wielu ludzi, niosąc im radość i nadzieję, otwierając różne możliwości czy wręcz tworząc rodzinną atmosferę – powiedział dyrektor Caritas Warszawsko-Praskiej ks. Dariusz Marczak.

Nagrody „Skrzydła Anioła”, Wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim nominowanym wręczył Ks. Abp Henryk Hoser, zaś uzasadnienia przyznanych nagród odczytywali w kolejnych kategoriach członkowie Kapituły.

Wyrażając uznanie dla nagrodzonych Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej podkreślił, że ich posługa jest swego rodzaju posłaniem. – Poprzez słowa, przez uśmiech, uścisk ręki, przez bliskość uczestniczycie w misji apostolskiej i ewangelizacyjnej – podkreślił.

Potwierdzali to sami wolontariusze, dla których pomoc innym to okazja do dzielenia się tym co sami otrzymali od Boga i drugiego człowieka.

Uroczystą galę w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej poprowadził p. Conrado Moreno a część artystyczną uświetnił występ chóru gospel „Sound’n’Grace”.

Zwieńczeniem Gali był poczęstunek, podczas którego wolontariusze – bohaterowie dnia – wreszcie mogli nacieszyć się spotkaniem przyjaciół i radować swoim świętem.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki którym, ta radosna uroczystość mogła się odbyć: Dyrekcji Centrum Promocji Kultury, Panu Conrado Moreno za charytatywne poprowadzenie Gali, Chórowi „Sound’n’Grace” oraz p. Ewie Mróz.

Laureatami konkursu zostały następujące osoby i grupy:

W kategorii Parafialny Zespół Caritas:

- PZC przy parafii św. Jana Kantego w Legionowie

- PZC przy parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie
- PZC przy parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie
- Grzegorz Grzybowski, parafia Świętego Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim

W kategorii Seniorzy PZC:

- Danuta Strójwąs z PZC przy P. W. NNMP Warszawa-Płudy

- Bożena Maciejewska z parafii św. Patryka w Warszawie
- Maria Ciećwierz z parafii Najświetszej Maryi Panny Królowej w Józefowie k. Legionowa
- Janina Wojciechowska z parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium M. B. Ostrobramskiej

W kategorii Juniorzy PZC: